Afterschool Kids Club Tei

Afterschool “clasa pregătitoare”

Pentru clasa pregătitoare Centrul Educațional Kids Club și-a propus o oferta educațională de sine stătătoare, bine structurată, diferită de oferta educațională pentru clasele 1-4, adaptată nevoilor copiilor aflați în primul an de școală, susținută de o echipa tânăra, formată din cadre didactice de specialitate.

Programul acoperă intervalul orar 12-18 și include:

• preluarea copiilor de la școală;
  • relaxare în are liber/ joacă în interior;
  • masă de prânz;
  • efectuarea temelor/ lucru suplimentar;
  • gustare;
  • limba engleză zilnic;
  • limba germană 2 lecții pe săptămână.

Copiii pot beneficia și de activități opționale contra cost:

• dezvoltare personală 140 ron/ 4 ședințe pe lună;
  • logică matematică 140 ron/4 ședințe pe lună;
  • arte marțiale 200 ron/ 8 ședințe pe lună.

Afterschool “clasele I – IV”

Pentru clasele 1-4, Centrul Educațional Kids Club și a propus o ofertă educațională care pune accent pe efectuarea temelor, pe lucru suplimentar, sub atenta supraveghere a cadrelor didactice de specialitate, dar și pe dezoltare personală, pe ieșiri tematice, ateliere și proiecte variate, pe socializare “fără telefon” prin joacă și jocuri specifice vârstei.

Programul acoperă intervalul orar12-18 și include:

• preluarea copiilor de la școală;
  • relaxare în are liber/ joacă în interior;
  • masă de prânz;
  • efectuarea temelor/ lucru suplimentar;
  • gustare;
  • cluburi( Șoriceii de biblioteca, Little Einstein, Art&Craft, etc- incluse în taxa).

Activități opționale:

• dezvoltare personal 140 ron /4 ședințe pe lună;
  • logică matematică 149 ron /4 ședințe pe lună;
  • CORT – curs de gândire pentru școlari 140 ron/4 ședințe pe lună;
  • engleză 150 ron 2 ședințe pe lună;
  • engleză pregătire examene Cambridge 240 ron /8 ședințe pe lună;
  • arte marțiale 200 / 8 ședințe pe lună.

Programul copiilor este colorat de o mulțime de vizite, excursii, ieșiri cu diverse teme, ateliere interactive și chiar campanii sociale. Implicarea activă în acțiuni variate ne ajută să formăm copii independenți, dezinvolți, descurcăreți și ne ajută să-i ținem departe de tentațiile prezentului.. telefonul și tabletă.

Șotronul, coarda, jocurile copilăriei, atelierele de creație sau pur și simplu… joacă… toate aceste sunt nelipsite, considerându-le factori cheie pentru o dezvoltare armonioasă a școlarului.

Copiii beneficiază și de asistență medicală și psihologică, asigurată de cadre specializate.

Creșterea sănătoasă e asigurată și de un meniu echilibrat, diversificat, creat din materii prime de cea mai bună calitate( pâine integrală cu maia, curcan, vită, “Puiul fericit”, legume și fructe, dulciuri de casă).

Ne place să ieșim, să vizităm, să experimentăm. Târguri de carte, expoziții temporare, ateliere de meșteșuguri, implicare activă în campanii sociale, tabere, excursii, drumeții… toate aceste activități variate ne ajută să formăm copii independenți, dezinvolți, descurcăreți și ne ajută să-i ținem departe de tentațiile prezentului… telefonul și tableta.